RSS

poniedziałek, 9 listopada 2015

"Karuzela samobójczyń" Sharon J. Bolton

Lacey Flint liże jeszcze rany po ostatnim śledztwie, podczas którego o mały włos nie zginął Mark Joesbury, a ona sama wyszła mocno poraniona psychicznie, dostaje kolejne zadanie. Wydaje się, że bezpieczne, bo ma tylko wcielić się w role studentki Uniwersytetu Cambridge i obserwować campus. Jej prowadzącym jest nie kto inny jak inspektor Mark Joesbury. 
Na uniwersytecie dochodzi do aktów samobójczych studentek. Fala się nasila, a gdy jedna z nich staje się żywą pochodnia, a inna dokonuje spektakularnej dekapitacji, to wiadomo, że chodzi nie tylko o same samobójstwa wywołane depresją. Ten fakt bardzo zaniepokoił jedna z wykładowczyń szacownego uniwersytetu, która jako psycholog miała wcześniejsze kontakty z ofiarami. To na prośbę doktor Evi Oliwier wydział śledczy zorganizował te obserwacje.
Lacey jako  Laura Farrow zajmuje miejsce ostatniej ofiary w pokoju w akademiku. Pierwsza i bardzo przykra niespodzianka, jaka ją spotyka zaraz po przyjeździe, to wywleczenie jej z pokoju przez jakiś zamaskowanych osobników i zlanie lodowatą wodą na trawniku przed akademikiem.To takie głupie zabawy młodych ludzi.
Flint jako, że do pokornych nigdy nie należała sama prowadzi śledztwo.  Wspólnie z doktor Evą Oliwier ustala pewne fakty, które dotyczą wszystkich ofiar. Niebawem ktoś zaczyna ja straszyć wykorzystując jej największe tajemnice. Lacey zaczynają dręczyć koszmary, takie same , o jakich mówiły dziewczyny krótko przed śmiercią.
Policjantka znalazła się w wielkim niebezpieczeństwie, a Mark nie może jej pomóc.
Kto i dlaczego bawi sie ludzkim życiem? Kto doprowadza młode, śliczne dziewczyny do samobójstwa i dlaczego to robi?
Powieść skonstruowana jest , moim zdaniem, rewelacyjnie. Trzyma w napięciu od pierwszej chwili. Uważam, że zarówno intryga, jak i postaci są zdecydowanie lepsze niż w "Ulubionych rzeczach".
I chociaż wydarzenia są po prostu nierealne, to moje napięcie podczas czytania było jak najbardziej realne. 
Polecam !!!

Bolton S.J. : Karuzela samobójczyń. Warszawa : Amber, 2013, 412 s.


0 komentarze:

Prześlij komentarz